Odbojkaški kamp Poreč

HealthCard
NOVOSTI

NASLOV PRVAKA HRVATSKE VRATIO SE U DOM ODBOJKE

Nakon šest godina gledajući kako Kaštelani podižu pobjednički pehar, odbojkaši HAOK Mladosti otišli su do kraja i vratili titulu u Dom odbojke. S rezultatom 3-1 (25:7, 26:28, 25:14, 25:19) pobijedili su momčad OK Mladost Ribola Kaštela.

Iako smo očekivali neizvjesnu finalnu seriju Mladostaši su trokorakom došli do titule i pokazali kako su trenutno najkompletnija momčad u Hrvatskoj.

Posljednja utakmica protekla je u apsolutnoj dominaciji Zagrepčana. Prvi set Mladostaši s gotovo nestvarnim rezultatom za finalnu utakmicu osvajaju s 25:7. Jedino drugi set gosti su malo iznenadili i na početku seta napravili veću prednost koju su jedva uspjeli sačuvati, jer Mladostaši su bili odlučni u ostvarivanju svoga cilja. Treći i četvrti set na terenu igrači zagrebačke Mladosti ostavljaju Kaštelane na svega 14 i 19 poena.

Trener Travica sa svojim pomoćnicima savršeno je tempirao formu igrača za najvažniji period u sezoni što je u konačnici rezultiralo osvajanjem naslova prvaka Hrvatske.

„Čestitam svim igračima, ali i stručnom stožeru i predsjedniku, koji su također zaslužni za ovaj trofej. Nismo izgubili niti jednu utakmicu u prvenstvu i drago mi je da sam ja kao stari Mladostaš nakon toliko dugo vremena vratio trofej u klupske vitrine. Sada nam preostaje tjedan dana odmora, a nakon toga ćemo krenuti s individualnim radom i pokušati odraditi ono što smo propustili kroz sezonu.“ – nakon utakmice rekao je trener Ljubomir Travica.

Suverenost Mladostaša ove sezone najbolje pokazuje omjer pobjeda i poraza sa svojim najvećim rivalima iz Kaštel Starog. Od ukupno 11 utakmica ove sezone slavili su 9 puta, a samo 2 puta parket su napustili pognute glave (polufinale Kupa Hrvatske).