HealthCard
NOVOSTI

Nakon dugih osam godina juniorke ponovno na Europskom prvenstvu

FENOMENALNOM IGROM PROTIV SLOVENKI IZBORILE EUROPSKO PRVENSTVO

Svega nešto više od sata bilo je dovoljno našoj juniorskoj reprezentaciji da ostvari toliko željenu pobjedu nad reprezentacijom Slovenije, i to rezultatom 3:0, i tako se nakon punih osam godina plasira na završnicu Europskog prvenstva.

Današnja utakmica bila je podjednako važna za obje reprezentacija, jer pobjeda s određenim rezultatom nosila je plasman na EP. Početak utakmice obje ekipe otvorile su hrabro i borbeno, te se tek oko 10 poena naše djevojke odvajaju. Slijedi duga serija naših poena. Pred kraj seta Slovenke opasno prijete, i uvode nemir u naše redove, ali zahvaljujući pogrešci sa Slovenske strane set završava u našu korist 25:22. Gubitkom tog seta Slovenska reprezentacija izgubila je mogućnost plasiranja na Europsko prvenstvo, što demotivirajuće djeluje na njihove mlade igračice. Naša reprezentacija tada samo uzima ono što im je dano, i bez napora rješava sljedeća dva seta u svoju korist.

Europsko prvenstvo se igra od 27.08. do 04. 09 u Slovačkoj i Mađarskoj, a naša reprezentacija igra u Slovačkoj, u skupini I koja se igra u Nitri. Protivnice će im biti Belgija, Slovačka, Turska, Francuska i Bugarska.

Plasman na EP izborile su: Ana Matić, Katarina Pavičić, Klara Perić, Ivona Josipović, Mirna Sarjanović, Valentina Duspara, Amanda Gaši, Lea Cvetnić, Natalia Tomić, Astrid Popić, Ema Strunjak i Tea Kačić-Bartulović.

Stručni stožer pod palicom izbornice Marije Anzulović čine: Saša Ivanišević, trener, Krešimir Perić, pomoćni trener, Ivor Božić, fizioterapeut, Vladimir Popov, statističar i Frane Žanić, direktor svih reprezentacija HOS-a.

Iskrene čestitke igračicama i stručnom stožeru!!!