Zagrebački odbojkaški savez
   
 
Odbojkaški kamp Poreč
 
HealthCard
NOVOSTI  
 
Final Four Srednjeeuropske lige u Zagrebu
Final Four Srednjeeuropske lige u Zagrebu
Zagrebačka Mladost dobila je domaćinstvo muškog i ženskog Final Four-a Srednjeeuropske lige (MEVZE) koji će se održati u ožujku u Domu odbojke "Bojan Stranić". I ženska i muška ekipa HAOK Mladost nastupaju u samoj završnici, a preostali sudionici biti će poznati početkom ožujka.
27. 1. 2017.
Valpovo street volleyball
Trenerski seminar HOO-a
Trenerski seminar HOO-a
Hrvatski olimpijski odbor u suradnji sa Kineziološkim fakultetom u Zagrebu organizira trenerski seminar 6. i 7. veljače 2017. godine koji će se održati u Svetom Martinu na Muri. Cijena punog pansiona u dvokrevetnoj sobi iznosi 500,00, a u jednokrevetnoj 600,00 kn. Svi zainteresirani mogu se prijaviti slanjem obrasca za prijavu na mail renata.sasak@hoo.hr najkasnije do 1. veljače 2017. godine.  

RASPORED SEMINARA
OBRAZAC ZA PRIJAVU

26. 1. 2017.
 
Dominacija zagrebačkih klubova na juniorskom Prvenstvu Hrvatske
Dominacija zagrebačkih klubova na juniorskom Prvenstvu Hrvatske U vremenu od 20.-22.01.2017. godine u Rovinju je održano Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke na koje su se, kroz gradsko, a potom i regionalno prvenstvo, plasirali zagrebački klubovi HAOK Mladost i OK Croatia u muškoj, te HAOK Mladost u ženskoj konkurenciji. U muškoj konkurenciji sudjelovalo je sedam najboljih hrvatskih ekipa, a pobjedu je odnio HAOK Mladost tijesnom pobjedom sa 3:2 u setovima nad odbojkašima OK Croatia. U ženskoj konkurenciji dominantne su bile juniorke Mladosti koje su bez većeg problema pobjedile sve svoje protivnice i zasluženo postale prvakinje Hrvatske.

Na kraju natjecanja podijeljena su priznanja najboljim pojedincima gdje su također dominirali zagrebački sportaši:
Najbolji igrač: Tino Hanžić (HAOK Mladost) i Katarina Luketić (HAOK Mladost)
Najbolji napadač: Bruno Grgurić (HAOK Mladost) i Katarina Pavičić (HAOK Mladost)
Najbolji tehničar: Gabrijel Ivančić (HAOK Mladost) i Ivona Josipocić (HAOK Mladost)
Najbolji bloker: Patrick Jelić-Periša (OK Croatia) i Ema Strunjak (HAOK Mladost)
Najbolji libero: Dino Kadić (OK Croatia) i Amanda Gaši (HAOK Mladost)
Najbolji primač: Joško Melvan (OK Mladost Ribola Kaštela) i Natalija Tomić (ŽOK Rijeka CO)

Rezultate i fotogaleriju možete pogledati na stranicama Hravtskog odbojkaškog saveza:
REZULTATI JUNIORKE
REZULTATI JUNIORI
FOTOGALERIJA

26. 1. 2017.
 
Marija Anzulović primila godišnju državnu nagradu na području sporta "Franjo Bučar"
Marija Anzulović primila godišnju državnu nagradu na području sporta "Franjo Bučar"
U prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja u ponedjeljak, 16. siječnja uručene su najviše državne nagrade na području sporta „Franjo Bučar“ koje Republika Hrvatska dodjeljuje za iznimna postignuća i doprinos od osobitog značenja za razvoj sporta u Hrvatskoj.

Marija Anzulović, poznata odbojkašica, trenerica mladih perspektivnih odbojkašica Zagrebačkog odbojkaškog saveza te izbornica Hrvatske ženske juniorske i mlađe kadetske reprezentacije jedna je od dvanaest istaknutih sportskih djelatnika koji su dobili godišnju nagradu „Franjo Bučar“. Njezina postignuća u odbojci, bilo kao igračice ili danas kao trenerice i izbornice ponajboljih hrvatskih odbojkašica razlog su ove nagrade koja je veliko priznanje za zagrebačku ali i za hrvatsku odbojku.

17. 1. 2017.
 
POZIV ZA UPIS U PROGRAM OSPOSOBLJAVANJA ZA POSLOVE TRENERA/ICE ODBOJKE
POZIV ZA UPIS U PROGRAM OSPOSOBLJAVANJA ZA POSLOVE TRENERA/ICE ODBOJKE
Sportsko učilište – ustanova za obrazovanje odraslih temeljem odluke Upravnog vijeća od 9. siječnja 2017. raspisuje  POZIV ZA UPIS U PROGRAM OSPOSOBLJAVANJA ZA POSLOVE TRENERA/ICE ODBOJKE  

Sportsko učilište u suradnji i za potrebe Zagrebačkog odbojkaškog saveza organizira provedbu Programa osposobljavanja za poslove trenera/ice odbojke.  Prijemni ispit održat će se 2. veljače 2017. (četvrtak) s početkom u 17 sati u sportskoj dvorani Učiteljskog fakulteta u Zagrebu, Savska cesta 77, Zagreb.  Upis u program održat će se 2. veljače 2017. (četvrtak) od 17:30 do 19 sati u prostorijama Učiteljskog fakulteta u Zagrebu, Savska cesta 77, Zagreb.

Popunjenu prijavnicu – upisnicu treba poslati do 25. siječnja 2017. e-mailom na adresu sport.uciliste@gmail.com.

Detaljni raspis poziva pogledajte ovdje.

Prijavnicu – upisnicu možete preuzeti ovdje.

11. 1. 2017.
 
Otvorene prijave za međunarodni turnir u Maloj odbojci „Kup Savinjske doline“
Otvorene prijave za međunarodni turnir u Maloj odbojci „Kup Savinjske doline“
Odbojkaški klub Aliansa i Odbojkaški klub SIP Šempeter organiziraju treći po redu turnir u maloj odbojci za dječake i djevojčice rođene 2004. i mlađe.

Na prošlogodišnjem turniru sudjelovalo je 60 ekipa iz Hrvatske, Srbije i Slovenije, natjecalo se više od 650 djece te je odigrano više od 100 utakmica.

Detalje o turniru možete pronaći ovdje.

Pravila možete pogledati ovdje.

9. 1. 2017.
 
Juniorke izborile 2. krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo
Juniorke izborile 2. krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo
Proteklog vikenda muška i ženska juniorska reprezentacija nastupale su u 1. krugu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Juniorke su igrale u Latviji u skupini A  te su nakon 1. kruga kvalifikacija kao druga najbolje plasirana reprezentacija izborile prolaz u drugi krug kvalifikacija koji će se igrati od 18. do 21 svibnja 2017.

Početak kvalifikacija juniorke su otvorile porazom u susretu s reprezentacijom Njemačke i to rezultatom 3:0. U sljedeća dva susreta, protiv reprezentacija Latvije i Danske, juniorke su igrale puno stabilnije i na višem nivou od suparnica te su u obje utakmice upisale uvjerljive pobjede od 3:0.

Predvođene kapetanicom Emom Strunjak (HAOK Mladost) za juniorsku reprezentaciju nastupale su Katarina Luketić (HAOK Mladost), Lea Cvetnić (OK Marina Kaštela), Bruna Ana Vranković (Sudtirol Bolzano), Katarina Pavičić (ŽOK Osijek), Zrinka Lada (HAOK Mladost), Astrid Popić (HAOK Rijeka), Božana Butigan (HAOK Mladost), Klara Perić (Pomi Casalmaggiore), Ivona Josipović (HAOK Mladost), Amanda Gaši (HAOK Mladost) i Ana Matić (HAOK Mladost).

U isto vrijeme juniori su na domaćem terenu, u Kaštel Starom, svoj prolaz na Svjetsko prvenstvo tražili u skupini B protiv reprezentacija Belgije, Latvije i Turske. Izabranici izbornika Marina Ivanića u sva tri susreta ubilježili su poraze te nisu uspijeli izboriti drugi krug kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Za mušku juniorsku reprezentaciju nastupali su: Petar Đirlić (OK Mladost Ribola Kaštela), Petar Višić (OK Mladost Ribola Kaštela), Bernard Bakonji (HAOK Mladost), Marin Tomić (OK Mladost Ribola Kaštela) , Dominik Brčić (HAOK Mladost), Tomislav Mitrašinović (HAOK Mladost), Stipe Perić (OK Mladost Ribola Kaštela), Marko Sabljić (OK Mladost Ribola Kaštela), Tino Hanžić (HAOK Mladost), Stanko Stanković (MOK Mursa Osijek), Joško Melvan (OK Mladost Ribola Kaštela), Mislav Lučić (OK Zadar).

9. 1. 2017.
Gala - dodir pobjede
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
izrada i održavanje: Luka Humski zadnja promjena: 23. svibnja 2017., 14,10